Aneta Hołówek 04.07.2018

Wimbledon 2018: krótka przygoda Agnieszki Radwańskiej na tegorocznym Wimbledonie

Agnieszka Radwańska przegrała z Sucie Safarową 5:7, 4:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Wimbledon. Po zaciętych dwóch setach Polka musiała uznać wyższość Czeszki.
  • Agnieszka Radwańska odpadła w II rundzie tenisowego turnieju wielkoszlemowego na trawiastych kortach Wimbledonu (IAR)
  • O planach Agnieszki Radwańskiej z jej mężem i drugim trenerem Dawidem Celtem rozmawiał Cezary Gurjew (IAR)

W pierwszym secie Polka i Czeszka grały gem za gem. Każda wygrywała swoje podanie. Dopiero przy stanie 5:4 dla Polki i serwisie Czeszki, Agnieszka Radwańska miała okazję do przełamania i piłkę setową. Polka próbowała sprytnie przelobować rywalkę, niestety wyrzuciła piłkę w aut. To było przełomowe zagranie w pierwszym secie. Czeszka poczuła zagrożenie, ale to ją tylko zmobilizowało. Dała z siebie dwieście procent wygrywając trzy kolejne gemy i zapisała na swoim koncie pierwszego seta.

Drugi set rozpoczął się od przełamania Czeszki. Safarowa poczuła zew i wygrała cztery kolejne gemy. Radwańska obudziła się dopiero w piątej odsłonie. Pokazała najlepszy tenis doprowadzając do stanu 4:5. Niestety w gemie, który mógł być przełomowym, Polka długo się broniła, ale nie zdołała doprowadzić do wyrównania. Gem trwał ponad 10 minut. Najpierw krakowianka obroniła piłkę meczową, a następnie Czeszka aż siedmiokrotnie zapobiegła przełamaniu. Dopiero później stanęła przed kolejną szansą zakończenia meczu i wykorzystała ją posyłając asa serwisowego.

To najsłabszy wynik krakowianki na Wimbledonie od 2011 roku. Wówczas również została wyeliminowana w II rundzie. Rok później zagrała w finale, a w 2013 i 2015 roku dochodziła do półfinału.