Polskie Radio
migrator migrator 20.06.2010

Zwycięstwa Rahmana, Nino i Warda

W walkach o tytuły mistrzów świata swoje pojedynki wygrywali: Hasim Rahman, Omar Nino i Andre Ward

Były dwukrotny zawodowy mistrz świata w boksie w wadze ciężkiej wersji IBF i WBO Amerykanin Hasim Rahman w drugiej walce po powrocie na zawodowy ring pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie w Niagara Falls swojego rodaka Shannona Millera.

Nierówny pojedynek arbiter przerwał w drugiej minucie czwartej rundy walki zakontraktowanej na dziesięć. Wcześniej Rahmann trzykrotnie posłał rywala na deski.

Była to druga wygrana walka 37-letniego Rahmana po powrocie na ring, po przegranej walce o mistrzowskie pasy wersji IBF i WBO w grudniu 2008 roku z Ukraińcem Wołodymirem Kliczką. Amerykanin, zwany przez fanów "Skałą", przegrał wtedy przez techniczny nokaut w siódmej rundzie.

W pierwszym pojedynku Rahman zwyciężył w marcu przez nokaut techniczny słabego Amerykanina Clintona Boldridge'a, który z 25 stoczonych walk wygrał zaledwie dziewięć.

Meksykanin Omar Nino zdobył pas bokserskiego mistrza świata organizacji WBC w wadze junior muszej. W mieście Meksyk pokonał jednogłośnie i wysoko na punkty Filipińczyka Rodela Mayola.

Nino zrewanżował się Mayolowi za kontrowersyjny remis, którym zakończyła się ich walka 27 lutego w Guadalajarze. Tym razem Meksykanin od pierwszej rundy przejął inicjatywę i mimo rozciętego łuku brwiowego odniósł przekonujące zwycięstwo (noty sędziów - 115:112, 117:109, 115:111).

Amerykański bokser Andre Ward obronił tytuł mistrza świata w wadze średniej wersji WBA, pokonując na ringu w Oakland jednogłośnie i wysoko na punkty swojego rodaka Allana Greena.

26-letni Ward to mistrz olimpijski z Aten (2004) w kategorii półciężkiej. Na zawodowych ringach stoczył dotąd 22 pojedynki i wszystkie wygrał.

Walka w Oakland była zaliczana do turnieju "Super Six", który potrwa do 2011 roku, z udziałem sześciu pięściarzy wag junior średniej i średniej. Zwycięstwo dało Wardowi awans do półfinału tej imprezy, którą organizuje sieć telewizyjna Showtime.