migrator migrator 27.06.2010

Michael Jung wygrywa zawody WKKW w Strzegomiu

Michael Jung został podwójnym zwycięzcą zawodów Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Strzegomiu.

Niemiec, startujący na dwóch koniach, podwójnie prowadził już po próbie ujeżdżenia, a w crossie i skokach utrzymał te pozycje.

Jung wygrał na˙Weidezaunprofi's River of Joy po bezbłędnie przejechanym parkurze. Na drugim koniu, La Biosthetique-Sam, pomimo jednej zrzutki, zajął drugie miejsce.

Zapytany, na którym koniu planuje wystartować w mistrzostwach świata w Kentucky, odpowiedział, że weźmie bardziej doświadczonego La Biosthetique-Sam.

Jedyna Polka, Katarzyna Kokowska na Czarnolasie po dwóch zrzutkach na parkurze zarobiła osiem punktów karnych i z wynikiem 104 pkt zajęła 32. miejsce. Następnym startem Czarnolasa będą mistrzostwa Polski seniorów w Sopocie.

W konkursie CCI*** po dwóch zrzutkach na parkurze 7. miejsce zajął Łukasz Kaźmierczak (Kopras Wronki) na Ostlerze. Wynik ten zapewnił parze kwalifikację mistrzostw świata w Kentucky.