migrator migrator 27.06.2010

Dusko Vujosevic trenerem CSKA Moskwa

Serb Dusko Vujosevic poprowadzi koszykarzy mistrza Rosji CSKA Moskwa. Szkoleniowiec, który poprzednie dziesięć lat spędził w Partizanie Belgrad, podpisał trzyletnią umowę z rosyjskim klubem.

51-letni Vujosevic poprowadził Partizan do dziewięciu tytułów mistrza Serbii i czterech triumfów w Lidze Adriatyckiej. W rozgrywkach Euroligi z młodym zespołem Partizana osiągnął w minionym sezonie sensacyjny awans do turnieju finałowego, pokonując w ćwierćfinale faworyta Maccabi Tel Awiw.

W Final Four w Paryżu Partizan przegrał po dogrywce w półfinale z Olympiakosem Pireus, a następnie w spotkaniu o trzecie miejsce po równie zaciętej i emocjonującej walce z... CSKA Moskwa 88:90.

Vujosevic zastąpił na stanowisku pierwszego trenera "Czerwonej Armii" Rosjanina Jewgienija Paszutina, który przeniósł się do UNIKS-u Kazań, zespołu, w którym występował w ostatnim sezonie Maciej Lampe.

Serb został uznany w 2009 roku najlepszym szkoleniowcem Euroligi w głosowaniu trenerów otrzymując nagrodę im. Aleksandra Gomelskiego. Rok później uplasował się na drugim miejscu za Hiszpanem Xavi Pascualem z drużyny mistrza Euroligi Regal FC Barcelona.