Marcin Nowak 29.07.2010

Załuska wpuszcza trzy gole. Wyniki kwalifikacji LM

Ajax Amsterdam zremisował z PAOK Saloniki 1:1 w środowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Liga Mistrzów - pucharLiga Mistrzów - puchar

W zespole gości całe spotkanie rozegrał obrońca Mirosław Sznaucner.

Wysoką porażkę - 0:3 w Bradze - poniósł Celtic Glasgow z Łukaszem Załuską w bramce.

Do przerwy meczu w Amsterdamie holenderski zespół prowadził po golu znanego z występu na mundialu w RPA Urugwajczyka Luisa Suareza, ale w 72. minucie wyrównał Serb Vladimir Ivic.

W bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem znalazł się Celtic Glasgow. Wicemistrz Szkocji uległ na wyjeździe wicemistrzowi Portugalii Sportingowi Braga aż 0:3. Cały mecz w bramce gości rozegrał Łukasz Załuska, który po transferze Artura Boruca do Fiorentiny został pierwszym golkiperem "The Bhoys".

We wtorkowej serii meczów mistrz Polski Lech Poznań przegrał w Pradze ze Spartą 0:1.

Zwycięzcy zmagań w tej fazie kwalifikacji (rewanże 3-4 sierpnia) awansują do czwartej, ostatniej rundy eliminacji LM.