Marcin Nowak 06.08.2010

Pięćdziesiąte mistrzostwo Phelpsa

Michael Phelps zdobył 50. w karierze tytuł pływackiego mistrza USA. W czwartek w Irvine zwyciężył w wyścigu na dystansie 100 m stylem motylkowym, uzyskując najlepszy w tym roku na świecie czas 50,65 s.
Michael PhelpsMichael Phelpsfot. East News

25-letni Phelps ma w dorobku również 14 złotych medali olimpijskich i 22 tytuły mistrza świata.

"Jestem zadowolony z tego wyniku. Jak na obecną formę, to dobry rezultat" - ocenił swoje osiągnięcie.

W mistrzostwach kraju Irvine wcześniej zwyciężył także na dystansie 200 m stylem dowolnym i motylkowym.

Impreza ta jest sprawdzianem formy amerykańskich pływaków przed mistrzostwami organizowanymi przez stowarzyszenie Pan Pacific, zrzeszające cztery federacje pływackie: Japonii, USA, Australii i Kanady. Zawody odbędą się na tym samym obiekcie w dniach 18-22 sierpnia.