Wygrana Bełchatowa na inaugurację Ekstraklasy

W pierwszym meczu sezonu 2010/2011PGE GKS Bełchatów pokonał 2:0 Polonię Bytom.
Stadion GKS-u BełchatówStadion GKS-u Bełchatów(fot.Wikipedia)
  • GKS Bełchatów wygrał 2:0 na inaugurację sezonu z Polonią Bytom

Pierwszego gola w sezonie zdobył Grzegorz Fonfara w 10. meczu, a podwyższył Grzegorz Kuświk w 83. minucie meczu. W ten sposób GKS Bełchatów wygrał z Polonią Bytom 2:0.

Bełchatowianie wygrali zasłużenie. W pierwszej połowie szybko objęli prowadzenie - Fonfara wykorzystał błąd obrony Polonii i spokojnie pokonał Marcina Juszczyka. Potem przeprowadzili jeszcze kilka groźnych akcji, ale m.in. Kamil Poźniak dwukrotnie nie potrafił podwyższyć.

W drugiej połowie składne akcje wreszcie umieli sklecić bytomianie. Jedna z nich, w 62. minucie, powinna była skończyć się bramką, ale idealną sytuację zmarnował Szymon Sawala. Z drugiej strony gola mógł zdobyć debiutujący w zespole z Bełchatowa Marcin Żewłakow. Podwyższenie wyniku wisiało w powietrzu i w końcu w 83. minucie Grzegorz Kuświk, który wcześniej zmienił Żewłakowa, zdobył po indywidualnej akcji drugą bramkę dla GKS.

Gospodarze dzisiejszego meczu zostali pierwszymi liderami ligowej tabeli, co najmniej do czasu zakończenia drugiego dzisiejszego meczu: Górnik Zabrze - Polonia Warszawa.

GKS Bełchatów - Polonia Bytom 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Fonfara (10), 2:0 Grzegorz Kuświk (84).

Żółta kartka - GKS Bełchatów: Zlatko Tanevski, Grzegorz Kuświk, Marcus Vinicius. Polonia Bytom: Grzegorz Podstawek, Maciej Bykowski, Jacek Falkowski.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 2˙000.

GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Mate Lacić, Zlatko Tanevski, Jacek Popek - Tomasz Wróbel (86. Łukasz Bocian), Grzegorz Baran, Janusz Gol, Kamil Poźniak (81. Marcus Vinicius), Maciej Małkowski - Marcin Żewłakow (66. Grzegorz Kuświk).

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Michał Hanek, Lukas Killar, Błażej Telichowski - Blazej Vascak (65. Dariusz Jarecki), Szymon Sawala, Łukasz Tymiński (31. Jacek Falkowski), Marcin Radzewicz - Maciej Bykowski, Grzegorz Podstawek (79. Vladimir Milenković).