Marcin Nowak 07.08.2010

Mistrzowie świata powalczą o IMP

Wieczorem w Zielonej Górze poznamy nowego indywidualnego mistrza Polski na żużlu. Tytułu sprzed roku broni Tomasz Gollob.

Ostatni finał w Zielonej Górze rozegrano 18 lat temu i wówczas również wygrał Tomasz Gollob. Na drugim stopniu podium stanął wówczas Jarosław Szymkowiak, a trzeci był Robert Sawina. Dla 21-letniego wówczas Golloba był to pierwszy mistrzowski krążek. Dotąd na swoim koncie zgromadził 8 złotych medali.

Czy swoją kolekcję powiększy o 9 złoto? Na drodze z pewnością spróbują mu stanąć koledzy z drużyny, która kilka dni temu wywalczyła drużynowy puchar świata, a więc Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej i Adrian Miedziński. W finale zabraknie Rune Holty, który zrezygnował ze startu w eliminacjach. Ważną rolę może odegrać jedyny reprezentant gospodarzy Piotr Protasiewicz lub srebrny medalista sprzed roku Krzysztof Kasprzak. Początek zawodów w Zielonej Górze o 19:30.