Darek Matyja 15.08.2010

Holendrzy mistrzami Europy w siatkówce plażowej

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel odpadli w 1/8 finału.

Rozstawieni z numerem szóstym Holendrzy Reindar Nummerdor i Richard Schuil sięgnęli po złoty medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Berlinie. W niedzielnym finale pokonali Austriaków Clemensa Dopplera i Matthiasa Mellitzera 2:1 (21:18, 28:30, 20:18).

W stolicy Niemiec wystąpiły cztery polskie pary - po dwie męskie i kobiece. Najlepiej spisał się rozstawiony z numerem czwartym duet Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Jako jedyni przedarli się przez fazę grupową, ale w 1/8 finału nie zdołali pokonać Hiszpanów Raula Mesę i Inocencio Lario 0:2.

Wcześniej z rywalizacji odpadli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, Monika Brzostek i Karolina Sowała oraz Katarzyna Urban i Joanna Wiatr.
Fijałek i Prudel to w tej chwili najlepsza polska para. 25 lipca w Marsylii zajęli trzecie miejsce i po raz pierwszy stanęli na podium zawodów z cyklu World Tour, a sześciokrotnie w tym sezonie kończyli zmagania w czołowej ósemce, dlatego mimo niepowodzenia w mistrzostwach Europy ten rok powinni uznać za udany.
Wśród pań dominowały reprezentantki gospodarzy. Sara Goller i Laura Ludwig w finale pokonały inny niemiecki duet Katrin Holtwick i Ilkę Semmler 2:0.