Paweł Gawlik 17.08.2010

Jeleń nie pomógł Auxerre

AJ Auxerre przegrał na wyjeździe w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacyjnej do piłkarskiej Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg 0:1. We francuskim zespole przez cały mecz występował Ireneusz Jeleń.
Liga Mistrzów logoLiga Mistrzów logofot. Flickr

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 3. minucie Aleksandr Kierżakow strzałem głową trafił do siatki. Jeleń przez całe spotkanie był bardzo aktywny. Na początku drugiej części spotkania zmarnował dwie doskonałe sytuacje na zdobycie gola. Najpierw wykorzystał swoją szybkość i wyprzedził obrońców Zenita wychodząc do prostopadłego podania. Próbował przelobować bramkarza, ale zrobił to za mocno. Kilka minut później strzelał w polu karnym z ostrego kąta, jednak trafił prosto w bramkarza.

Drugi Polak występujący w Auxerre Dariusz Dudka, nie mógł wystąpić w tym meczu z powodu czerwonej kartki, którą został ukarany cztery lata temu jeszcze jako piłkarz Wisły Kraków.

Pozostałe mecze: porażki Tottenhamu i Sparty

W pozostałych meczach eliminacyjnych Ligi Mistrzów doszło do kilku niesopdzianek. Znakomity mecz zagrali mistrzowie Słowacji, Żylina, którzy pokonali na wyjeździe Spartę Praga 2:0. Sparta, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Lecha Poznań, straciła bramki po strzałach Momodou Ceeseya (51.) i Tomasza Oravca (73. minuta meczu).

Nienajgorszą sytuację przed rewanżem ma niespodziewanie szwajcarski Young Boys. Zespół z Berna pokonał Tottenham Londyn 3:2. Gospodarze po pół godziny prowadzili już 3:0 po golach Senada Lulicia, Henry'ego Bienvenu i Xaviera Hochstrassera. Jeszcze przed przerwą gola dla Tottenhamu strzelił Sebastien Bassong, a wynik meczu ustalił w końcówce Roman Pawliuczenko.

Jednobramkowe zwycięstwo odniósł też Rosenborg Trondheim, który wygrał 2:1 z FC Kopenhaga. Gole zdobyli: dla gospodarzy - Steffen Iversen (23.) i Marcus Henriksen (57.), a dla gości - Jesper Gronkjaer (84). Jedyny remis zanotowano dziś w Kijowie, gdzie Dynamo podzieliło się punktami z Ajaksem Amsterdam - padł wynik 1:1. Bramki strzelili: Oleg Gusiew (66.) i Jan Vertonghen (57. minuta).