Paweł Gawlik 17.08.2010

Gruzja pokonana!

Polscy koszykarze pokonali Gruzję 67:58 i wciąż mają szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy na Litwie.
koszykówka Polskakoszykówka Polskafot. East News

Zespół prowadzony przez Igora Griszczuka odniósł trzecie zwycięstwo i ma taki sam bilans zwycięstw i porażek co Bułgaria oraz Gruzja.

"Biało-czerwoni" zrehabilitowali się za porażkę 65:84 przed dwoma tygodniami w Gruzji, choć nie wygrali wyższym stosunkiem punktów niż rywale na własnym parkiecie.

Już pierwsza kwarta pokazała, że to Polacy będą przeważającą stroną - po dziesięciu minutach prowadzili 12:8. Po drugiej kwarcie, wygranej 23:17, powiększyli przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 35:25. Kolejna odslona to wyrównana gra, zakończona jednak kolejnym punktem przewagi - 47:36. W ostatniej kwarcie Polacy walczyli o to, by wygrać różnicą 20 punktów. Momentami prowadzili już 16 punktami, ale ostatecznie rywale nie dopuścili do większej straty.

W polskim zespołem najskuteczniejsi byli: Marcin Gortat - 17 pkt., Maciej Lampe - 14 pkt. i Łukasz Koszarek - 13 pkt. W zespole gości, wobec słabszej dyspozycji Zazy Paczulii, brylował Manuczar Markoiszwili - 19 pkt. Polskiej reprezentacji pozostały jeszcze mecze z: Portugalią (wyjazdowy, 20 sierpnia), u siebie z Bułgarią (23 sierpnia) oraz z Belgią (wyjazdowy, 29 sierpnia).