Paweł Gawlik 19.08.2010

Diamentowy Małachowski

Mistrz Europy w rzucie dyskiem Piotr Małachowski zajął drugie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu, uzyskując 68,48 m. Zawodnik Śląska Wrocław zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu.
Piotr MałachowskiPiotr Małachowskifot. piotr-malachowski.pl

Za zwycięstwo w całym cyklu zawodów Diamentowej Ligi Małachowski otrzyma diament i 40 tys. dolarów premii.

W Zurychu o 16 centymetrów dalej od Polaka rzucił mistrz świata Niemiec Robert Harting. Trzecie miejsce w konkursie na stadionie Letzigrund zajął Hiszpan Mario Pestano - 66,49.

Na stadionie Letzigrund wystąpiło w czwartek jeszcze pięciu Polaków. W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Tomasz Szymkowiak finiszował na dziesiętej pozycji. Sprinterzy Robert Kubaczyk i Kamil Masztak w słabszej serii biegu na 100 metrów zajęli miejsca czwarte i ósme. W silniejszej zwyciężył Amerykanin David Kimmons - 9,95. Wbrew zapowiedziom nie stanął w blokach jego rodak Tyson Gay, który pobiegł tylko w sztafecie 4x100 m.

Sztafeta sprinterów okazała się wydarzeniem wieczoru. Amerykanie, startujący w składzie: Trell Kimmons, Wallace Spearmon, Tyson Gay i Michael Rodgers, wygrali z Jamajczykami (bez Usaina Bolta i Asafy Powella), z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie - 37,45. Polski zespół (Olaf Paruzel, Paweł Stempel, Kamil Masztak, Robert Kubaczyk) zajął szóste miejsce - 39,27.