Paweł Gawlik 21.08.2010

Stoch wygrywa na skoczni im. Małysza

Kamil Stoch wygrał w Wiśle zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Japończyk Daiki Ito, a trzecie Norweg Tom Hilde. Adam Małysz znalazł się tuż za podium.
Kamil StochKamil Stochfot. East News

W Wiśle po raz drugi zwyciężył zawodnik z Polski. Wczoraj triumfował Adam Małysz, dzisiaj najlepszy był Kamil Stoch, który skoczył 131 i 129 metrów. Małysz w obu seriach zaprezentował się zdecydowanie słabiej: w pierwszej uzyskał 120,5 m, a w drugiej poszybował na odległość 125 metrów. Nasz reprezentant wprawdzie utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej LGP, ale zajmuje je ex aequo z Daikim Ito. Obaj mają po 380 punktów. Trzeci jest Austriak Thomas Morgenstern, który ma 263 punkty.

W czołowej dziesiątce dzisiejszych zawodów znalazł się jeszcze jeden Polak - Dawid Kubacki zajął szóste miejsce po skokach na odległość 123 i 123,5 m. Na 14. pozycji uplasował się Krzysztof Miętus, który skoczył 118, 5 i 122, 5 m. Kamil Stoch po raz drugi wygrał zawody LGP. Poprzednio triumfował 3 października 2007 roku w Oberhofie. W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu zajmuje szóste miejsce. Piąty jest Dawid Kubacki.