Marcin Nowak 29.08.2010

Cavendish pierwszym liderem Vuelta a Espana

Brytyjczyk Mark Cavendish został pierwszym liderem kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Jego grupa HTC Columbia wygrała pierwszy etap tych zawodów - 13-kilometrową jazdę drużynową na czas ulicami Sewilli.

Całej ekipie Columbia na mecie zaliczono czas 14 minut i 6 sekund. Mark Cavendish z tej grupy założył czerwoną koszulkę lidera.

Tuż za nim odpowiednio drugie i trzecie miejsca zajmują jego koledzy z drużyny - słowaccy bliźniacy Peter i Martin Velits. Drugą ekipą czasówki była drużyna Liquigas, która straciła 10-sekund do liderów. 12 sekund po Columbii na metę dojechała grupa Saxo Bank, która zajęła ostatnie miejsce na podium.

Dziś drugi etap wyścigu - 173-kilometrowa trasa z Alcala de Guadaira do Marbelli.