Paweł Gawlik 01.09.2010

Kubotowi został debel

Łukasz Kubot nie gra już w grze pojedynczej wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open. Polak w pierwszej rundzie przegrał z Hiszpanem Guillermo Garcią-Lopezem 3:6, 2:6, 6:7.
Łukasz KubotŁukasz Kubot fot. East News

Na otwarcie meczu doszło do obustronnych przełamań serwisów, ale o losach pierwszego seta zadecydował drugi "break" zdobyty przez Garcię-Lopeza w czwartym gemie. Dzięki niemu później odskoczył na 4:1 i 5:2, zanim wygrał partię 6:3 po 38 minutach.

Kubot wyraźnie się pogubił na początku drugiego seta. Szczególnie zawodził go serwis, czego skutkiem było prowadzenie Hiszpana 4:0, zanim tenisista z Głogowa zaczął wygrywać swoje podanie. Udało mu się dzięki temu wyjść na 1:4 i 2:5, ale w ósmym gemie nie wykorzystał dwóch "break pointów".

Po godzinie i 10 minutach rozpoczęła się najbardziej wyrównana partia w meczu, która trwała 63 minuty. Obaj tenisiści konsekwentnie utrzymywali swoje serwisy w pierwszych siedmiu gemach. Nieoczekiwaną słabością wykazał się tym razem Garcia-Lopez, który przegrał podanie na 3:5, ale Polak nie zdołał utrzymać przewagi do końca i od razu pozwolił się przełamać. Zmarnował też dwa setbole przy 5:4.

Hiszpan doprowadził do tie-breaka, w którym odskoczył na 5:2 i 6:3; zakończył spotkanie po dwóch godzinach i 13 minutach, wykorzystując drugiego meczbola.

W indywidulanym turnieju męskim nie ma więc już Polaków. Wcześniej odpadł Michał Przysiężny, który został wyeliminowany przez innego hiszpańskiego tenisistę Alberto Montanesa. Łukasz Kubot występuje jeszcze w deblu z Oliverem Marachem. Polsko-austriacki debel awansował do drugiej rundy.