Paweł Gawlik 13.09.2010

Gesink wygrał jednodniówkę w Montrealu

Robert Gesink wygrał jednoetapowy wyścig Grand Prix Cycliste de Montreal. Holender z grupy Rabobank przyjechal na metę 4 sekundy przed Słowakiem Peterem Saganem (Liquigas) i Kanadyjczykiem Ryderem Hejedalem (Garmin-Transitions).
Robert Gesink jedzie po zwycięstwo w MontrealuRobert Gesink jedzie po zwycięstwo w Montrealufot. Reuters

Gesink zaatakował na 16 okrążeń przed końcem 193-kilometrowego wyścigu. Holendrowi udało się utrzymać minimalną przewagę mimo pościgu peletonu. Wyścigu nie ukończyło 78 spośród 170 uczestników. Polacy nie startowali. Jednodniówka w Montrealu, podobnie jak rozegrany dwa dni wcześniej Grand Prix Cycliste de Quebec, była wyścigiem zaliczanym do najwyższej kategorii Pro Tour. W piątek wygrał Francuz Thomas Voeckler (BBox Bouygues Telecom).