Paweł Gawlik 30.09.2010

Ratajczyk przyćmił rywali na MP w kolarstwie

Rafał Ratajczyk zdobył dwa złote medale - w wyścigu scratch i w omnium (wielobój) - w ostatnim dniu kolarskich mistrzostw Polski na torze w Pruszkowie.
Zawodnicy stali Grudziądz podczas wyścigu drużynowego na 4000m na mistrzostwach Polski w kolarstwie torowymZawodnicy stali Grudziądz podczas wyścigu drużynowego na 4000m na mistrzostwach Polski w kolarstwie torowymfot. PAP

Zawodnik Gryfa Szczecin powetował sobie środową porażkę w wyścigu punktowym, w którym nie stanął nawet na podium, co było sporą niespodzianką.

W scratchu (wyścigu grupy zawodników ze startu wspólnego) Ratajczyka i zdobywcę Pucharu Świata w tej konkurencji Łukasza Bujkę rozdzielił niespodziewanie najstarszy uczestnik mistrzostw, 31-letni Krzysztof Spławski, który powrócił do kolarstwa po... dziesięcioletniej przerwie.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw okazała się Małgorzata Wojtyra. W czwartek zwyciężyła w keirinie, scratchu oraz w omnium. Jedynie w wyścigu na 3 km na dochodzenie musiała o ułamki sekundy ustąpić Edycie Jasińskiej.