Marcin Nowak 03.10.2010

Tysiące osób na maratonie "Biegnij Warszawo!"

W stolicy ponad dziewięć tysięcy osób pokonywało biegiem dystans 10 km, a pięć tysięcy marszem 5 km.
maraton Biegnij Warszawomaraton Biegnij Warszawo fot. PAP

Najlepszym zawodnikom pokonanie 10-kilometrowej trasy zajęło niecałe pół godziny. Na mecie biegaczy witali brawami liczni kibice.

Przygotowania do niedzielnej imprezy "Biegnij Warszawo" rozpoczęły się już w nocy.

Start nastąpił w samo południe z ul. Czerniakowskiej, na wysokości Alejki Kusocińskiego. Trasa prowadziła m.in. ulicami Gagarina, Belwederską, Traktem Królewskim, Marszałkowską, potem Myśliwiecką do stadionu Legii, znajdowała się meta. Na pokonanie 10 km wyznaczono limit 2 godzin.

Uczestnicy biegu zgodnie podkreślają, że bieganie, to sposób na dobre samopoczucie. Cieszy ich rosnąca popularność tego sposobu spędzania czasu w Polsce:

Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze, dlatego strategicznym celem sportowej polityki miasta jest promocja aktywności ruchoweji zachęcanie do udziału w masowych imprezach - powiedział dyrektor biura sportu m. st. Warszawy Wiesław Wilczyński, który był starterem biegu.

Zwycięzcą biegu został Etiopczyk Tola Bane, który dotarł na metę z czasem 28 minut 46 sekund. Na podium znaleźli się też dwaj Polacy - drugi był Łukasz Parszczyński, a trzecie miejsce zajął Mariusz Giżyński.