Marcin Nowak 10.10.2010

Stepan zdobywa 3 gole w debiucie

Derek Stepan z New York Rangers jako czwarty debiutant w historii ligi NHL zdobył trzy gole w swoim pierwszym meczu.
Derek StepanDerek Stepan fot. PAP

Stepan poprowadził nowojorczyków do zwycięstwa na wyjeździe nad Buffalo Sabres 6:3.

20-letni hokeista uzyskał pierwszego gola w meczu, w 11. minucie. Jeszcze w pierwszej tercji prowadzenie gości na 2:0 podwyższył Brandon Dubinsky. Po drugiej części gry było już 4:1, dzięki dwóm trafieniom Stepana i celnym strzale Jordana Leopolda z Sabres.

Ostatnie 20 minut było remisowe; na listę strzelców wpisali się Erik Christensen i ponownie Dubinsky w szeregach Rangers oraz zawodnicy "Szabel" Leopold i Derek Roy.

Drugą porażkę w nowym sezonie ponieśli ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Stanleya - Pittsburgh Penguins (w czwartek ulegli Philadelphia Flyers). "Pingwiny" przegrały przed własną widownią z Montreal Canadiens 2:3. Dla zwycięstwa przyjezdnej drużyny okazała się kluczowa końcówka trzeciej tercji, w której - w odstępie zaledwie 24 sekund - krążek do bramki Marca-Andre Fleury'ego skierowali Mike Cammalleri i Scott Gomez.

Wcześniej, w pierwszej części gry, Cammalleri zapewnił Canadiens prowadzenie 1:0, ale później "Pingwiny" odpowiedziały golami Jewgienija Małkina i Marka Letestu.

Hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali u siebie z Atlanta Thrashers 5:3. W szeregach gospodarzy przypomniał o sobie jeden z czołowych strzelców ubiegłego sezonu (on i Sidney Crosby z Penguins zdobyli po 51 goli) Steven Stamkos. W sobotę trafił dwukrotnie i raz asystował. Debiut na ławce trenerskiej "Błyskawicy" odnotował tego wieczoru Guy Boucher.

Natomiast w Waszyngtonie efektowne zwycięstwo odnieśli miejscowi Capitals, wygrywając z New Jersey Devils 7:2. Kapitan gospodarzy Aleksander Owieczkin zamienił na gola rzut karny, pokonując najbardziej doświadczonego bramkarza w lidze Martina Brodeura. W sumie Rosjanin strzelił dwa gole i miał jedną asystę.

Wyniki sobotnich spotkań sezonu regularnego hokejowej ligi NHL:

Boston Bruins - Phoenix Coyotes 2:5
San Jose Sharks - Columbus Blue Jackets 2:3 (po dogrywce)
Buffalo Sabres - New York Rangers 3:6
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 5:1
New York Islanders - Dallas Stars 4:5 (po karnych)
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 2:3
Washington Capitals - New Jersey Devils 7:2
Tampa Bay Lightning - Atlanta Thrashers 5:3
St. Louis Blues - Philadelphia Flyers 2:1 (po dogrywce)
Nashville Predator - Anaheim Ducks 4:1
Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 2:3
Vancouver Canucks - Los Angeles King 1:2 (po karnych)