Marcin Nowak 11.10.2010

Zwycięstwo Orlando Magic i świetny występ Gortata

Koszykarze Orlando Magic pokonali u siebie New Orleans Hornets 135:81 w przedsezonowym meczu drużyn ligi NBA.
Marcin GortatMarcin Gortat fot. Flickr

15 punktów dla gospodarzy zdobył Marcin Gortat. Spotkanie oglądało 18,5 tysiąca kibiców.

Gospodarze okazali się wyraźnie lepsi w każdej kwarcie. Gortat przebywał na parkiecie 27 minut i był bezbłędny - trafił siedem rzutów z gry oraz wykorzystał jeden wolny. Ponadto Polak zapisał w swym dorobku sześć zbiórek, wszystkie w obronie.

Skuteczniejsi od Gortata byli trzej inni zawodnicy Magic: Rashard Lewis, Ryan Anderson i J.J. Reid - uzyskali po 23 pkt. Wśród pokonanych najwięcej punktów uzyskał Predrag Stojaković - 20.

Sezon 2010/2011 drużyna polskiego koszykarza rozpocznie 28 października konfrontacją z Washington Wizards.