Marcin Nowak 15.10.2010

Trwa fatalna passa Detroit Red Wings

Hokeiści Dallas Stars kontynuują passę zwycięstw w nowym sezonie NHL. Tym razem Gwiazdy z Teksasu pokonały Detroit Red Wings 4:1.
Trwa fatalna passa Detroit Red Wingsfot. Wikipedia

Zwycięstwo gospodarze meczu zapewnili sobie w drugiej tercji, wygranej 3:0. Gole strzelali Loui Eriksson, Brendan Morrow i James Neal.

W pierwszej tercji wynik otworzył, podczas gry w przewadze, Brad Richards. Zespół z Detroit potrafił odpowiedzieć w trzeciej części gry tylko jednym trafieniem Niklasa Kronwalla w przewadze.

Bohaterem meczu był jednak fiński bramkarz Stars - Kari Lehtonen, który puścił tylko jeden z 26 strzałów.

Trzecie zwycięstwo na koncie mają także Nashville Predators, którzy pokonali na własnym lodzie St.Louis Blues 4:3. Gracze z Tennessee już po minucie prowadzili 1:0 (gol Marcela Goca), a po pierwszej tercji 3:1 (podwyższył dwukrotnie Steve Sullivan, honorowe trafienie Matta D'Agostiniego).

W drugiej tercji oba zespoły zanotowały po trafieniu (Patric Hornqvist - T.J. Oshie), a w trzeciej wynik ustalił Patrik Berglund.

W pozostałych meczach Philadelphia Flyers przegrali z Tampa Bay Lightning 2:3, Ottawa Senators pokonali Carolina Hurricanes 3:2, Minnesota Wild wygrali z Edmonton Oilers 4:2, a Florida Panters - z Calbgary Flames 3:0.

2. Colorado 2 1 0 11 11 4
3. Minnesota 1 1 1 8 8 3