Paweł Gawlik 17.10.2010

Kubica na podium rajdu Antibes

Michał Sołowow zajął drugie, a Robert Kubica - trzecie miejsce w samochodowym Rajdzie Antibes. Przedostatnią rundę mistrzostw Europy wygrał Włoch Luca Betti.
Robert KubicaRobert Kubicafot. PAP/EPA
  • Jakub Gerber, pilot Kubicy o rajdzie
  • Jakub Gerber, pilot Kubicy: jeździmy dla zabawy

Sołowow miał na zakończenie zawodów 1:12 straty i wraz z Bettim zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Prowadzi Włoch Luca Rossetti, drugi jest Czech Antonin Tlustak.

Kubica, który był najszybszy na dwóch ostatnich dzisiejszych odcinkach, stracił w klasyfikacji całego rajdu 2:35 do zwycięzcy. W rezultacie kierowca Formuły 1 po raz pierwszy stanął na podium rajdu ERC.

W Rajdzie Antibes także dwie pozostałe polskie załogi także uplasowały się w pierwszej dziesiątce - Maciej Oleksowicz zajął 5. miejsce, a Szymon Ruta był 7. Przed kierowcami jeszcze ostatnia runda mistrzostw Europy - Rajd International du Valais w Szwajcarii.