Marcin Nowak 22.10.2010

Czwarte zwycięstwo Boston Bruins

Hokeiści Boston Bruins wygrali po raz czwarty w pięciu meczach ligi NHL. Tym razem u siebie pokonali Washington Capitals 4:1.

Niedźwiadki z Bostonu po dwóch tercjach prowadziły 3:0 i w tej sytuacji mogły pozwolić sobie na remis 1:1 w trzeciej. Czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił w ostatniej minucie gry Zdeno Chara. Wcześniej bramkarza gości Siemiona Warłamowa pokonali Nathan Horton, Michael Ryder i pierwszoroczniak Jordan Caron. Honorowego gola dla Capitals, którzy przegrali drugi raz z rzędu, zdobył w 50. minucie Zdeno Chara. Ponownie znakomicie spisywał się w bramce Bruins Tim Thomas, broniąc skutecznie 38 razy.

Drużyna Wojtka Wolskiego Coyotes zwyciężyła w Phoenix Los Angeles Kings 4:2. Pierwszy hat-trick w karierze zanotował dla Phoenix Lee Stempniak. Strzelcem czwartego gola dla gospodarzy był Andrew Ebbett, trzema asystami popisał się Ed Jovanovski. To pierwsza wygrana Coyotes w ostatnich czterech spotkaniach. Oba gole dla Kings strzelił Wayne Simmonds. Wolski zagrał 15 minut i 19 sekund i w tym czasie oddał dwa strzały.

W dwóch meczach, których losy rozstrzygnęły się w dogrywce, przegrali gospodarze. W Nashville Predators ulegli Pingwinom z Pittsburga 3:4, a w Tampa Bay Ligtning, New York Islanders 2:3.

Jako jedyny w kolejce czyste konto zachował strzegący bramki New Jersey Devils - Martin Brodeur. W czwartkowy wieczór Diabły wygrały na wyjeździe z Montreal Canadiens 3:0. Brodeur może pochwalić się takim wyczynem już po raz 112 w karierze. Obronił wszystkie 29 strzałów. To także jego 604. zwycięstwo w karierze. Bramki dla gości uzyskali: Jason Arnott, Zach Parise i Matt Taormina.

W klasyfikacji kanadyjskiej po czwartkowych meczach prowadzi nadal Słowak Marian Hossa (Chicago Blackhawks). W ośmiu meczach zdobył 11 punktów, za siedem bramek i cztery asysty. Na drugie miejsce, dzięki dwóm bramkom i asyście, awansował mistrz olimpijski z Vancouver Kanadyjczyk Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), który ma również 11 pkt (6+5). Trzeci jest Szwed Daniel Sedin (Vancouver Canucks) - 10 (7+3).

Florida Panthers - Dallas Stars 1:4
Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 3:4 (po dogrywce)
Colorado Avalanche - San Jose Sharks 2:4
Tampa Bay Lightning - New York Islanders 2:3 (po dogrywce)

1. Colorado 4 3 0 21 23 8
2. Minnesota 3 2 1 20 15 7