Marcin Nowak 27.10.2010

Porażka Łukasza Kubota w Wiedniu

Łukasz Kubot na drugiej rundzie zakończył udział w turnieju ATP w Wiedniu (z pulą nagród 650 tysięcy euro).
Łukasz KubotŁukasz Kubot fot. East News

Najlepszy polski tenisista przegrał mecz z najwyżej rozstawionym w stolicy Austrii reprezentantem gospodarzy - Juergenem Melzerem 6:7, 6:7.

Kubot wysoko postawił poprzeczkę rywalowi, który w tym miesiącu w Szanghaju pokonał lidera rankingu tenisistów Rafaela Nadala. W pierwszym secie Polak dwukrotnie przełamał Melzera, który jednak zrewanżował się tym samym i doszło do tie-breaku, pewnie wygranego przez Austriaka 7:3.

W drugiej odsłonie obaj zawodnicy wygrali po jednym gemie przy serwisie przeciwnika i o wyniku także decydowała dogrywka. Znów lepszy okazał się Melzer - tym razem 7:2, i po dwóch godzinach i 12 minutach ciężkiego meczu mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

W Wiedniu Łukasz Kubot bierze też udział w turnieju deblistów - w parze z Austriakiem Oliverem Marachem jest rozstawiony z numerem 2. W pierwszej rundzie zmierzą się z Kolumbijczykami - Alejandro Fallą i Santiago Giraldo.

Z kolei z "trójką" są rozstawieni Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy w pierwszej rundzie pokonali dziś Brazylijczyków Marcelo Melo i Bruno Soaresa.