Marcin Nowak 27.10.2010

Skra Bełchatów wygrała mecz na szczycie

Mistrz Polski PGE Skra pokonała wicemistrza Jastrzębski Węgiel, a AZS Politechnika Warszawska brązowych medalistów ubiegłego sezonu Asseco Resovię Rzeszów w dwóch najciekawszych meczach PlusLigi siatkarzy.
Skra Bełchatów wygrała mecz na szczyciefot. PAP
  • Atakujący Indykpolu Marcel Gromadowski cieszył się ze zwycięstwa
  • Atakujący Tytanu AZS - Bartosz Janeczek szukał przyczyn porażki
  • Po raz kolejny w warszawskim zespole znakomite zawody rozegrał Michał Kubiak
  • Bartłomiej Neroj z Politechniki uważa, że w drużynie panuje bardzo dobra atmosfera
  • Przyjmujący Resovii Mateusz Mika stwierdził, że gospodarze postawili rzeszowianom trudne warunki

Każdy set w spotkaniu w Bełchatowie miał inny przebieg. Raz jedna, raz druga drużyna szybko obejmowały prowadzenie i nie oddawały go do końca. Tylko tie-break był wyrównany, ale dzięki dobrej postawie Michała Bąkiewicza w przyjęciu Skra pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:18, 17:25, 25:15, 19:25, 15:13). Od pierwszych minut w zespole gospodarzy grał wracający po kontuzji Daniel Pliński.

Podobny scenariusz obserwowali w Warszawie kibice miejscowego AZS-u Politechniki i Resovii Rzeszów. Sety kończyły się dosyć szybko, ale ostateczne zwycięstwo należało do podopiecznych Radosława Panasa 3:2 (17:25, 25:20, 22:25, 25:18, 15:12), którzy zgodnie z zapowiedzią w tym sezonie zamierzają walczyć o najwyższe lokaty.

To drugie zwycięstwo stołecznej ekipy, która w niedzielę pokonała 3:1 Jastrzębski Węgiel. Resovia z kolei po raz drugie podzieliła się punktami. Wcześniej w tie-breaku pokonała Pamapol Wielton Wieluń.

Pierwszą wygraną w PlusLidze zapisał na swoim koncie beniaminek Fart Kielce. Przed własną publicznością pokonał niespodziewanie Delectę Bydgoszcz 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:21).

Najmniejszych problemów ze zwycięstwem nie miała mierząca w tym sezonie w mistrzostwo kraju ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W Wieluniu pokonała Pamapol 3:0 (25:14, 25:16, 25:17), a w bloku świetnie spisał się Patryk Czarnowski, który zdobył aż 10 punktów.

Zespół Krzysztofa Stelmacha jest jedyną drużyną w tym sezonie, która obydwa spotkania wygrała po 3:0. W weekend takim wynikiem zakończyła się rywalizacja z Indykpolem AZS UWM Olsztyn.

Olsztynianie z kolei podzielili się tym razem punktami z Tytanem AZS Częstochowa. Kibice obejrzeli bardzo zacięty pojedynek i obejrzeli zwycięstwo swojej drużyny 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 19:25, 15:13).