Marcin Nowak 17.11.2010

Trzecia porażka wicemistrzyń Polski w Eurolidze

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. przegrał w Hiszpanii z ROS Casares Walencja 53:60 (16:12, 11:23, 14:13, 12:12) w meczu czwartej kolejki grupy D Euroligi koszykarek. Była to trzecia porażka wicemistrza Polski.
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Frisco Sika BrnoKSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Frisco Sika Brnofot. PAP/Lech Muszyński

Obydwie drużyny postawiły na twardą obronę, jednak to mistrz Hiszpanii wyszedł zwycięsko z konfrontacji.

Gorzowianki trafiły zaledwie raz na 13 prób zza linii 6,25 m, miały więcej strat (21) niż rywalki (19), przegrały minimalnie walkę pod tablicami (40:42). Dobry występ Leuczanki (14 pkt i 12 zbiórek) oraz Leedham (10 pkt i 9 zbiórek) to było zbyt mało, by pokonać trzeci zespół Euroligi minionego sezonu.

Najwięcej kłopotów sprawiała wicemistrzyniom Polski amerykańska środkowa Rebekkah Brunson. I choć nie miała najlepszej skuteczności, to i tak miała double-double - 16 pkt i 11 zbiórek.

Zawodniczki KSSSE dobrze rozpoczęły spotkanie - prowadziły w połowie pierwszej kwarty 16:6, ale z upływem czasu coraz lepiej grały rywalki. Przez trzy minuty drugiej kwarty podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego nie zdołały zdobyć punktu i ROS uzyskał pierwsze prowadzenie 20:16.

Po 20 minutach Hiszpanki wygrywały 35:27 i ponad pięciopunktową przewagę utrzymywały w drugiej części spotkania, kontrolując sytuację na parkiecie.

Po serii błędów gorzowianek w ataku ROS Casares w 35. minucie uzyskał najwyższe prowadzenie, różnicą 14 pkt (57:43). W końcówce wicemistrzynie Polski dzięki akcjom Greene i Leedham zdołały zmniejszyć przewagę Hiszpanek, ale nie były jednak im w stanie zagrozić i odwrócić losów meczu.

ROS Casares Walencja - KSSSE 60:53 (12:16, 23:11, 13:14, 12:12)

ROS: Rebekkah Brunson 16, Katie Douglas 16, Laia Palau 7, Jana Vesela 6, Marta Fernandez 6, Linda Froehlich 4, Nuria Martinez 3, Cindy Lima 2, Edwige Lawson-Wade 0.

KSSSE: Kalana Greene 15, Jelena Leuczanka 14, Johannah Leedham 10, Justyna Żurowska 8, Izabela Piekarska 2, Samanta Richards 2, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Agnieszka Skobel 0, Katarzyna Dźwigalska 0.