Marcin Nowak 20.11.2010

Nieoczekiwana porażka Boston Celtics

Nieoczekiwane zwycięstwo Oklahomy City Thunder nad Bostonem Celtics 89:84 to największa niespodzianka piątkowych meczów zawodowej ligi koszykówki NBA.
Miami Heat - Boston CelticsMiami Heat - Boston Celticsfot. PAP/EPA

Pod nieobecność kontuzjowanego Kevina Duranta w zespole z Oklahomy brylował Russell Westbrook.

Zawodnicy z Bostonu mieli poważne problemy z obroną. Dopiero w czwartej kwarcie skupili się na kryciu dobrze dysponowanego Westbrooka (zdobył 31 punktów) i przez dziesięć ostatnich minut spotkania Thunder nie trafili ani razu z gry. Dla Celtics najwięcej punktów uzyskał Kevin Garnett - 16.

Znakomita postawa Dirka Nowitzkiego (36 punktów, 8 zbiórek) nie uchroniła Dallas Mavericks przed czwartą porażką w sezonie. W piątek ulegli przed własną publicznością Chicago Bulls 83:88.

Po trzeciej kwarcie Byki przegrywały już 12 punktami, ale brak koncentracji i świetne interwencje Derricka Rose'a (22 punkty, 18 zbiórek) zmieniły przebieg meczu. Drużyna z Chicago walczyła do końca i w ostatnich minutach osiągnęła sukces.

W Minneapolis Kobe Bryant poprowadził Los Angeles Lakers do zwycięstwa nad miejscową ekipą Timberwolves 112:95. Lider zespołu gości zdobył 23 punkty i miał 8 zbiórek. Kluczowym zawodnikiem był jednak rezerwowy Matt Barnes. Spędził na parkiecie zaledwie 24 minuty, ale uzyskał 24 punkty, miał 7 zbiórek i 6 asyst.

W drużynie gospodarzy swój najlepszy występ w karierze zaliczył serbski środkowy Darko Milicic - 23 pkt i 10 zbiórek.

4. Denver 6 6 .500
5. Minnesota 4 10 .286