Paweł Klocek 20.11.2010

Sensacyjna porażka Arsenalu!

Piłkarze Arsenalu z Łukaszem Fabiańskim w bramce ulegli w derbach Londynu Tottenhamowi 2:3, choć do przerwy prowadzili 2:0. Prowadząca w tabeli Chelsea przegrała drugi z rzędu, a trzeci w ciągu trzech tygodni mecz. W sobotę uległa 0:1 Birmingham City.
Samir NasriSamir Nasri fot. PAP/EPA

Po pierwszej części spotkania derbowego wydawało się, że Kanonierzy bez problemów wygrają na własnym stadionie. W 9. minucie Samir Nasri skorzystał ze świetnego podania Cesca Fabregasa, minął bramkarza gości i z bardzo ostrego kąta trafił do siatki. W 27. minucie przewagę gospodarzy wykorzystał Marouane Chamakh, który mocnym strzałem podwyższył wynik meczu.

Po przerwie w roli głównej wystąpił jednak Rafael van der Vaart, który zaliczył dwie asysty i pokonał Fabiańskiego z rzutu karnego. Polski bramkarz nie zawinił przy żadnej ze straconych bramek.

Tym samym Arsenal przegrał mecz derbowy z Kogutami na własnym boisku po raz pierwszy od 17 lat. Tottenham z kolei wygrał po raz pierwszy od 68 meczów wyjazdowe spotkanie z zespołem z wielkiej czwórki: Manchester United, Chelsea, Arsenal i Liverpool.

- Przez 65 lub 66 poprzednich meczów nie byłem tutaj, więc nie mogę odpowiadać za tamten blamaż - powiedział trener Tottenhamu Harry Redknapp.

Inny stołeczny zespół - Chelsea, dopadła wyraźna zadyszka. Druga porażka z rzędu co prawda nie pozbawiła The Blues prowadzenia w tabeli Premier League, ale po przegranej 0:1 z Birmingham City, dogonił ją Manchester United. Obydwa zespoły maja po 28 punktów.

Jedyną bramkę w meczu zdobył w 17. minucie Lee Bowyer. Do niespodziewanego zwycięstwa gospodarzy w dużej mierze przyczynił się ich bramkarz. Podopieczni Carlo Ancelottiego mieli dużą przewagę, ale nie potrafili pokonać świetnie spisującego się między słupkami Bena Fostera.

Czerwone Diabły z kolei bez większych problemów pokonały 2:0 Wigan Athletic. Manchester United miał nieco ułatwione zadanie, ponieważ po czerwonych kartkach dla Antolina Alcaraza i Hugo Rodallega gospodarze grali w przewadze dwóch zawodników przez większą część drugiej połowy. Po golach Patrice'a Evry tuż przed przerwą i Javiera Hernandeza, podopieczni Alexa Fergusona odnieśli siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Natomiast Bolton Wanderers, który niespodziewanie zajmuje czwartą pozycję w tabeli, rozbił na własnym boisku 5:1 Newcastle United. Kevin Davies w 18. minucie strzałem z rzutu karnego otworzył wynik spotkania, a tuż przed końcem meczu w ten sam sposób ustalił wynik końcowy.

W pozostałych sobotnich spotkaniach Blackpool pokonał Wolverhampton 2:1, a West Bromwich Albion przegrało u siebie 0:3 ze Stoke City.