Paweł Klocek 21.11.2010

NHL: Panterom wystarczyło 8 minut

Niespełna ośmiu minut potrzebowali hokeiści Florida Panthers na strzelenie wszystkich bramek w wyjazdowym meczu z New York Islanders (4:1) w lidze NHL. Na trybunach było 9 157 kibiców.
Tampa Bay LightningTampa Bay Lightningfot. PAP/EPA

W drugiej tercji, przy stanie 0:1 (trafienie Matta Moulsona dla "Wyspiarzy"), gole dla zespołu z Florydy strzelili Mike Santorelli (dwa), Marty Reasoner i Stephen Weiss.
Gospodarze mają na koncie zaledwie 11 punktów i są najgorszym zespołem w obecnych rozgrywkach NHL. W ostatnich 10 spotkaniach uzyskali tylko 11 bramek. Nie pomogła też zmiana trenera - Jack Capuano zastąpił Scotta Gordona.

W kalifornijskim San Jose miejscowi Sharks przegrali z Columbus Blue Jackets 0:3, a autorem wszystkich goli był kapitan "Rekinów" Steve Nash - w 4., 36. i 60. minucie. Z kolei bramkarz Mathieu Garon zanotował trzecie "czyste konto" (tzw. shutout) w czterech grach.

Najwyższe zwycięstwo w sobotę odniosła drużyna Chicago Blackhawks - 7:1 nad Vancouver Canucks. Po pierwszej, bezbramkowej tercji, worek z bramkami rozwiązał się w drugiej i trzeciej. Najskuteczniejszy był 33-letni Fernando Pisani - dwa trafienia w odstępie 105 sekund.

Świadkami bardzo zaciętej potyczki Dallas Stars i Colorado Avalanche (3:4) było ponad 17 tysięcy widzów. Goście prowadzili już 3:0 (dwa gole Milana Hejduka i jeden Davida Jonesa), ale "Gwiazdy" za sprawą Adama Burisha, Brendema Morrowa i Jamesa Neala doprowadziły do remisu. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, zaś w serii karnych wygraną Avalanche zapewnił Kevin Porter.

Identyczna sytuacja miała miejsce w meczu Boston Bruins z Los Angeles Kings. Przyjezdni także roztrwonili trzybramkową przewagę, ale podobnie jak Stars nieco lepiej strzelali karne. Jedenaście uderzeń było nieskutecznych aż wreszcie krążek w siatce umieścił Słowak Michal Handzus.

Wyniki sobotnich spotkań:

Boston Bruins - Los Angeles Kings 3:4 (po karnych)

Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 1:2

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 2:0

New York Islanders - Florida Panthers 1:4

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 4:5 (po karnych)

Carolina Hurricanes - Nashville Predators 1:2 (po karnych)

St. Louis Blues - New Jersey Devils 3:2

Minnesota Wild - New York Rangers 2:5

Dallas Stars - Colorado Avalanche 3:4 (po karnych)

2. Vancouver 10 6 3 56 53 23
3. Minnesota 10 7 2 46 47 22