Aneta Hołówek 25.11.2010

Federer pierwszym półfinalistą turnieju w Londynie

Szwajcar Roger Federer po wygranej ze Szwedem Robinem Soederlingiem 7:6 (7-5), 6:3 został pierwszym finalistą i zarazem zwycięzcą grupy A kończącego sezon tenisowy turnieju ATP World Tour Finals w Londynie (z pulą nagród 5 mln funtów).
Roger Federer ATP World Tour Finals LondynRoger Federer ATP World Tour Finals Londynfot.PAP/EPA

Tenisista z Bazylei jest niepokonany po trzech kolejkach spotkań i w sobotnim półfinale trafi na drugiego zawodnika w grupie B.

Wieczorem o drugą pozycję premiowaną awansem będzie walczył Szkot Andy Murray, który ma w dorobku jedno zwycięstwo. Rywalem Brytyjczyka będzie Hiszpan David Ferrer, który doznał dwóch porażek.

Sukces Murraya daje mu miejsce w 1/2 finału, podobnie jak jeden wygrany set. Sytuacja może się skomplikować tylko w razie powodzenia Hiszpana, ale bez straty seta. Wówczas konieczne będzie porównanie bilansu gemów jego oraz Szweda i Szkota.

Wieczorem, o godzinie 18.15 (19.15 czasu polskiego) o wyjście z grupy będą walczyć Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy potrzebują wygrać seta z Austriakiem Juergenem Melzerem i Niemcem Philippem Petzschnerem. To pozwoli im zająć drugie miejsce, za amerykańskimi braćmi Bobem i Mikem Bryanami.

Jeśli Polacy odniosą trzecie zwycięstwo w turnieju awansują z pierwszego miejsca, jeśli natomiast przegrają w dwóch setach to z dwójką z grupy wyjdą Melzer i Petzschner.