Aneta Hołówek 25.11.2010

LM siatkarek - Muszynianki prowadziły, ale przegrały

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszynianka Muszyna przegrały we własnej hali z rosyjskim zespołem Zariecze Odincowo 2:3 (25:10, 25:16, 22:25, 17:25, 7:15) w pierwszym meczu grupy A Ligi Mistrzyń.
Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna - Zariecze Odincowo Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna - Zariecze Odincowo fot.PAP/Grzegorz Momot

Nieudanie rozpoczęły walkę w Lidze Mistrzyń siatkarki Banku BPS Fakro Muszyna. Chociaż prowadziły w setach 2:0, to następne trzy wygrały ich przeciwniczki.

Na początku meczu Rosjanki miały bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki (najpierw Mileny Sadurek-Mikołajczyk, potem Aleksandry Jagieło) i na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły przy wyniku 8:2.

"Mineralne" w dalszej części seta nie pozwoliły rywalkom na zmniejszenie przewagi (13:4, 16:6). Podczas ostatnich akcji do dobrze funkcjonującej zagrywki i ataku Polek doszedł jeszcze blok. Pierwszą odsłonę zakończyła dobrze spisująca się w ofensywie Kinga Kasprzak.

O ile pierwszy set trwał zaledwie 18 minut, to drugi tylko pięć minut dłużej. Rosjanki podjęły walkę tylko w środkowej części seta kiedy to - przy wyniku 11:4 - trener Zariecza zdecydował się na zmianę rozgrywających (weszła Jekatierina Pankowa za Marię Żadan).

Do elementu zaskoczenia doszedł też problem z przyjęciem zagrywki Jeketieriny Bogaczewej. Dopiero gdy przewaga Polek zmniejszyła się do 4 punktów (11:7), dobrym atakiem - i to z trudnej pozycji - popisała się Jagieło. Zespół z Odincowa już nie podjął walki, zaś po drugiej przerwie technicznej (16:10) atakiem z przeróżnych miejsc na boisku raziła rywalki Joanna Kaczor.

Mimo że w trzecim secie podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły 18:14, nie zdołały wygrać tego spotkania 3:0. W końcówce słabiej przyjmowały zagrywkę zaś Rosjanki świetnie grały w obronie. Przy stanie 22:23 skutecznie została zablokowana Joanna Kaczor, a po następniej akcji zawodniczki Zariecza mogły się cieszyć ze zwycięstwa w tej odsłonie.

Drużyna z Odincowa zdołała doprowadzić do tie-breaka, a ten był popisem Małgorzaty Kożuch. Z kolei w polskim zespole brakowało zawodniczki, która potrafiłaby porwać koleżanki do walki. Taką mogła być Kaczor, ale pod koniec czwartej odsłony doznała lekkiego urazu i mimo że wyszła na parkiet w piątym secie, to po kilku akcjach musiała zejść z niego.

Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzyń siatkarki z Muszyny rozegrają 1 grudnia w Stambule; ich przeciwnikiem będzie VakifGunesTTelekom, w barwach którego występuje Małgorzata Glinka-Mogentale.

Bank BPS Fakro Muszynianka: Caroline Wensink, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Kinga Kasprzak, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Aleksandra Jagieło, Mariola Zernik (libero) oraz Katarzyna Gajgał, Klaudia Kaczorowska, Magdalena Piątek, Agnieszka Śrutowska.
Zariecze: Walewska Moreira De Oliveira, Maria Żadan, Jekatierina Bogaczewa, Anna Makarowa, Anastazja Markowa, Małgorzata Kożuch, Aleksandra Winogradowa (libero) oraz Ksenia Naumowa, Jekatierina Pankowa, Anastazja Bawikina, Jelena Jemalianowa.