Paweł Klocek 27.11.2010

Vive remisuje z Barceloną!

Vive Targi Kielce zremisowały w Hiszpanii z Barceloną 28:28 w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. To drugi punkt podopiecznych Bogdana Wenty w tych rozgrywkach.
VIVE TARGI KIELCE - FC BARCELONA BORGESVIVE TARGI KIELCE - FC BARCELONA BORGESfot. PAP/Piotr Polak

Kielecki zespół nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania. W hali w Barcelonie zasiadło około 150 kibiców kieleckiego zespołu Pierwsze minuty to zacięta walka gol za gol z obu stron. Spotkanie dobrze otworzył Henrik Knudsen, który zdobył dwie bramki z drugiej linii.

Po 4 minutach gospodarze prowadzili 3:2. Bardzo dobrą pierwszą połowę zaliczył niezawodny Marcus Cleverly, który raz po raz zatrzymywał rzuty Ugalde, Romero i Igropulo. Największe problemy kielecka obroną miała z Ikerem Romero, który rzucił dla Barcelony najwięcej bramek w pierwszej połowie.

Po kwadransie gry i bramce dobrze dysponowanego w pierwszej połowie Mateusza Zaremby był remis, 7:7. Minutę później było jednak 10:8 dla Barcy. W 20. minucie miejscowi powiększali przewagę i prowadzili 13:9. Za wygraną nie dali jednak podopieczni Bogdana Wenty. W dwie kolejne minuty zdobyli dwie bramki i doszli Barcę na 11:13. Końcówka to gra brama za bramkę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:12 dla Barcelony.

Polski zespół dobrze zaczął drugą połowę. Na 13:15 trafił Witalij Nat. Potem kielczanie wykorzystali przewagę i trafili na 14:15. Potem jednak obudzili się zeszłoroczni finaliści Champions League, w 36. minucie na 18:15 trafił Juanin Garcia. Na jego bramkę trafieniem odpowiedział Patryk Kuchczyński i było 18:16. Kolejny raz odskoczyli jednak Katalończycy, zdobywając dwie bramki z rzędu na 20:16. W 43. minucie Vive zaczęły odrabiać straty i było 21:19.

W kolejnych minutach znów obydwie walczyły gol za gol. Z kontry na 24:25 trafił Daniel Żółtak i odżyły nadzieje na korzystny rezultat w Barcelonie. W 52. minucie na remis po 25 trafił Rastko Stojkovic. Potem zaczęła się nerwowa końcówka. W 54. minucie z karnego na 26:25 trafił Iker Romero.

Na minutę przed końcem Vive przegrywały 27:28, bramkę zdobył jednak Michał Jurecki. Katalończycy nie zdołali już uzyskać zwycięskiego trafienia i mecz zakończył się podziałem punktów.

FC Barcelona Borges - Vive Targi 28:28 (15:12)

Vive Targi: Marcus Cleverly, Kazimierz Kotliński - Mateusz Zaremba 6, Paweł Podsiadło 1, Mirża Dżomba 2, Rastko Stojković 4, Henrik Knudsen 5, Witalij Nat 1 oraz Danieł Żółtak 1, Piotr Grabarczyk, Tomasz Rosiński 3, Michał Jurecki 4, Mateusz Jachlewski, Patryk Kuchczyński 1;

Najwięcej bramek dla FC Barcelona - Iker Romeo 9, Konstantin Igropulo 6.

Kary: po 4 minuty.