Paweł Klocek 27.11.2010

Spotkanie dwóch Borussii bez zaskoczenia

Borussia Dortmund utrzymuje pierwsze miejsce w tabeli piłkarskiej ligi Niemiec. Drużyna ta wygrała dzisiaj 12. mecz w sezonie, pokonując u siebie 4:1 Borussię Moenchengladbach.
Borussia Dortmund - Borussia MoenchengladbachBorussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach fot. PAP/EPA

Cały mecz w barwach Borussi rozegrał Łukasz Piszczek, a do 62. minuty grał Jakub Błaszczykowski. W 72. minucie na boisku pojawił się Robert Lewandowski. Żaden z Polaków nie wyróżnił się jednak niczym szczególnym.

Za Borussią w tabeli plasuje się Mainz, który wczoraj wygrał 3:0 z Nuernberg. Trzecie miejsce zajmuje Bayer Leverkusen, który zremisował na wyjeździe 2:2 z Hoffenheim.

Szósty mecz w sezonie wygrał Bayern Monachium, ktory pokonał u siebie 4:1 Eintracht Frankfurt. Bawarski klub po tym zwycięstwie zajmuje piąte miejsce w tabeli Bundesligi. Tabelę zamyka Borussia Moenchengladbach.