Paweł Gawlik 30.11.2010

West Ham rozgromił Manchester United

Manchester United z Tomaszem Kuszczakiem w bramce sensacyjnie przegrał 0:4 z West Ham w ćwierćfinale Pucharu Ligi. Awansował też Arsenal, który wygrał z Wigan
Tomasz KuszczakTomasz Kuszczakfot. East News

"Czerwone Diabły" to aktualny lider Premier League i zdobywca Pucharu Ligi z zeszłego roku. Tak wysokiej porażki z West Ham nie spodziewał się nikt. Tomasz Kuszczak, który aż czterokrotnie wyciągał piłkę z siatki, wielkich błędów nie popełnił, ale zagrał przeciętnie. Po dwa razy pokonali go Jonathan Spector (22. i 37.) oraz Carlton Cole (56. i 67. minuta).

W bramce Arsenalu cały mecz bronił Wojciech Szczęsny. Polak nie miał wiele pracy, ale spisał się bardzo dobrze i zachował czyste konto. Awans dały zespołowi Arsene'a Wengera samobójczy gol Antolina Alcaraza w 42. minucie oraz bramka Niclasa Bendtnera w 65. minucie spotkania.

Komplet półfinalistów Pucharu Ligi Angielskiej powinien być znany po jutrzejszych meczach Birmingham City z Aston Villą oraz Ipswich z West Bromwich Albion. Wielki finał zaplanowano na 27 lutego na Wembley.