Aneta Hołówek 02.12.2010

NHL: Wysokie zwycięstwo Vancouver Canucks

Mason Raymond zdobył trzy bramki dla Vancouver Canucks w wygranym 7:2 środowym meczu hokejowej ligi NHL z Calgary Flames.
Boston BruinsBoston Bruinsfot. PAP

25-letni Kanadyjczyk wpisał się na listę strzelców w 3., 42. i 56. minucie. To jego drugi hat-trick w karierze.

Po dwóch tercjach goście prowadzili 3:2, ale w ostatniej odsłonie nie dali żadnych szans drużynie z Calgary.

Z siedmiu środowych spotkań, atut własnego lodowiska wykorzystał tylko zespół Anaheim Ducks, który w obecności 12,5 tys. kibiców pokonał Florida Panthers 5:3. Dwa gole dla zwycięzców uzyskał 31-letni George Parros. W NHL występuje od 2005 r., ale nigdy wcześniej nie zaliczył dwóch trafień w jednym meczu.

Hokeiści Phoenix Coyotes, w składzie z urodzonym w Zabrzu a reprezentującym Kanadę Wojtkiem Wolskim, zwyciężyli na wyjeździe Minnesota Wild 4:2. Na 66 sekund przed końcem Fin Mikko Koivu z Wild uzyskał gola na 2:3. Chwilę później taflę opuścił bramkarz miejscowego klubu Jose Theodore, zaś w jego miejsce pojawił się dodatkowy napastnik. Manerw się nie udał, bowiem pół minuty przed ostatnią syreną krążek w siatce umieścił gracz "Kojotów" Fin Lauri Korpikoski.

W Montrealu hokeiści Canadiens przegrali z Edmonton Oilers 3:4, mimo że do 50. minuty wygrywali 3:1. Do dogrywki doprowadził Sam Gagner w okresie gry w liczebnym osłabieniu (na ławce kar przebywał Shawn Horcoff). W dodatkowym czasie gry o sukcesie "Nafciarzy" przesądził Dustin Penner.