Paweł Gawlik 06.12.2010

Wielki powrót Wasilewskiego (wideo)

Wracający po ciężkiej kontuzji Marcin Wasilewski zdobył bramkę dla Anderlechtu Bruksela w spotkaniu 18. kolejki belgijskiej ekstraklasy.
Marcin WasilewskiMarcin Wasilewski fot. PAP/EPA
  • Komentarze francuskiej prasy dotyczące powrotu Wasilewskiego

Jego drużyna pokonała na wyjeździe Zulte Waregem 2:1 (1:0), a polski obrońca trafił do siatki w 43. minucie.

Wasilewski, który rozegrał całe spotkanie, pojawił się na boisku dopiero w drugim oficjalnym meczu w tym sezonie (tydzień temu wystąpił przez pięć minut). Wcześniej 30-letni piłkarz zmagał się głównie z kłopotami zdrowotnymi.

Przerwa Wasilewskiego zaczęła się 30 sierpnia 2009 roku z powodu bardzo brutalnego faulu zawodnika Standardu Liege Aksela Witsela. Reprezentant Polski doznał wówczas podwójnego złamania nogi. Powrócił na krótko 8 maja, gdy zagrał osiem minut w meczu ekstraklasy z Saint-Truidense, ale niedługo potem znów doznał urazu.

Wasilewski, oprócz zdobytego gola, "zapisał" na swoim koncie również żółtą kartkę. Po 18 kolejkach Anderlecht z dorobkiem 40 punktów prowadzi w tabeli belgijskiej ekstraklasy.