Marcin Nowak 13.12.2010

Zwycięstwo Magic - dłuższy mecz Gortata

Koszykarze Orlando Magic pokonali 94:85 Los Angeles Clippers. Marcin Gortat miał tym razem 4 punkty i 9 zbiórek.
Marcin Gortat wystąpił w pierwszej piątce Orlado MagicMarcin Gortat wystąpił w pierwszej piątce Orlado Magicfot.PAP/EPA

Drużyna z Florydy zakończyła tym samym serię czterech porażek. Najwięcej punktów - 22 - rzucił w zaledwie 25 minut Dwight Howard, a Brandon Bass zaliczył double-double - 13 punktów i 11 zbiórek.

Marcin Gortat spędził na parkiecie aż 24 minuty, więc prawie tyle co Dwight Howard. W tym czasie wykorzystał oba rzuty z gry i dziewięciokrotnie zbierał piłkę spod tablic. Ponadto miał asystę i trzykrotnie faulował.

W ekipie Clippers najlepiej spisywał się Blake Griffin - 27 punktów, 16 zbiórek i 5 asyst.

Magic z bilansem 17 zwycięstw i 8 porażek zajmują drugie miejsce w Southeast Division i trzecie w Konferencji Wschodniej.

Tymczasem koszykarze San Antonio Spurs jako pierwsi odnieśli dwudzieste zwycięstwo w tym sezonie NBA. Ostrogi pokonały Portland Trail Blazers 95:78.

Tysięczny mecz Duncana

Tysięczne spotkanie w NBA rozegrał Tim Duncan. Jubileusz nie był dla niego do końca udany. Zdobył tylko 8 punktów, miał 13 zbiórek, a na czwartą kwartę w ogóle nie wyszedł. 22 punkty zdobył za to rezerwowy Spurs, George Hill. San Antonio legitymuje się najlepszym bilansem w lidze - 20 zwycięstw i 3 porażki.
Broniący tytułu mistrzowskiego Los Angeles Lakers pokonali New Jersey Nets 99:92. Dla New Jersey była to siódma porażka z rzędu. Dla mistrzów NBA 32 punkty rzucił Kobe Bryant.

Doskonałą serię kontynuują New York Knicks. Koszykarze z Nowego Jorku wygrali aż 129:125 z Denver Nuggets i było to ich ósme zwycięstwo z rzędu. To najlepsza passa Knicksów od 16 lat.

Ósmą porażkę w ostatnich jedenastu spotkaniach ponieśli New Orleans Hornets. Philadelphia 76ers pokonali drużynę z Nowego Orleanu 88:70. Ostatnia passa Szerszeni jest zaskoczeniem, bowiem sezon zaczęły od jedenastu zwycięstw w 12 spotkaniach.

W ostatnim meczu Oklahoma City Thunder pokonali Cleveland Cavaliers 106:77. Kevin Durant rzucił 25 punktów.

4. Portland 12 12 .500
5. Minnesota 6 18 .250