Paweł Gawlik 14.12.2010

Anwil bez szans w Berlinie

Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali w Berlinie z Albą 73:92 w meczu 5. kolejki Pucharu Europy i pozostają jedyną drużyną bez zwycięstwa w grupie H.
Nikola Jovanovic - Anwil WłocławekNikola Jovanovic - Anwil Włocławek fot. PAP/Piotr Piotrowski

Było to pierwsze spotkanie Anwilu w europejskich pucharach pod wodzą Emira Mutapcica, który przed laty prowadził Albę.

Gospodarze mieli przewagę od pierwszej do ostatniej minuty. Grali skuteczniej pod koszem - mieli 73 procent rzutów za dwa punkty i lepiej bronili. Po 20 minutach berlińczycy, którzy są liderami tabeli z kompletem zwycięstw, prowadzili 55:33.

Anwil wygrał minimalnie trzecią i czwartą kwartę, ale pozwolili im na to rywale kontrolujący spokojnie sytuację. Zespołowo grający gospodarze mieli 22 asysty (przy 15 Anwilu) i wygrali walkę pod tablicami 33:27.

W ostatniej kolejce włocławianie żegnają się z PE spotkaniem z włoską drużyną Pepsi Caserta, w której występuje były zawodnik ekipy z Kujaw, rozgrywający reprezentacji Łukasz Koszarek.

Anwil Włocławek - Alba Berlin 73:92 (16:25, 17:30, 16:15, 24:22)

Alba Berlin: Yassin Idbihi 15, Julius Jenkins 13, Tadija Dragicevic 13, Derrick Allen 10, Marko Marinovic 9, Immanuel McElroy 9, Bryce Taylor 8, Patrick Femerling 7, Sven Schultze 5, Luca Staiger 3, Joshiko Saibou 0, Andreas Seiferth 0;

Anwil Włocławek: Andrzej Pluta 13, Paul Miller 12, Dardan Berisha 12, Nikola Jovanovic 10, Eric Hicks 8, Łukasz Majewski 7, Chris Thomas 5, Darryl Thomas 4, Stipe Modric 2.