Paweł Klocek 16.12.2010

LM siatkarek: Wygrana Muszynianki

Od zwycięstwa rozpoczął rundę rewanżową grupowej części rozgrywek Ligi Mistrzyń zespół z Muszyny. Tak samo jak kilka dni wcześniej w Serbii, także w czwartek pokonał Crvenę Zvezdę Belgrad 3:1. To pierwsze zwycięstwo w tym sezonie we własnej hali.
Bank BPS Fakro MuszynaBank BPS Fakro Muszyna fot. PAP/Grzegorz Momot

Początkowo trwała wyrównana walka. Potem, w dużej mierze dzięki trudnej zagrywce Caroline Wensink, której Serbki nie potrafiły dobrze przyjąć, Bank BPS Fakro "odskoczył" na na trzy punkty (11:8).

Trener Crvenej Zvezdy Ratko Pavlicevic próbował zmobilizować swoje zawodniczki do walki, poprosił o czas, ale na niewiele to się zdało. Podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy świetlnej widniał wynik 16:11. W dalszej części tego seta rywalki "Mineralnych" zdołały tylko dwa razy zmniejszyć stratę do trzech punktów.

O ile w trakcie pierwszej odsłony zawodniczki grały 24 minuty, to w drugiej Serbki już nieco dłużej broniły się przed porażką (26 minut).

W trzecim secie Crvena Zvezda prowadziła 7:2, ale dość szybko zawodniczki Banku BPS odrobiły straty. Po ataku Kaczor było 12:11, zaś następny punkt Serbki zdobyły, gdy rywalki miały ich już 17. Nieoczekiwanie podopieczne Pavlicevica poderwały się jeszcze do walki. W dużej mierze "dzięki" fatalnemu przyjęciu Polek (33 procent w tej odsłonie).

W ostatnim secie Serbki nie zdołały ani razu wyjść na prowadzenie, zaś po ataku Jagieło ona i jej koleżanki mogły się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Następne spotkanie w Lidze Mistrzyń Bank BPS Fakro rozegra 6 stycznia w swojej hali z drużyną VakifGunes TTelekom Stambuł.

Przed meczem kwiaty otrzymał Łotysz Valdis Jankovskis, który tym spotkaniem zakończył karierę sędziowską.

Po meczu powiedzieli:

Bogdan Serwiński trener Banku BPS Fakro: Wbrew pozorom był to ciężki dla nas mecz. W trzecim secie moje zawodniczki chyba poczuły, że są już bliskie zwycięstwa. Z kolei drużyna z Belgradu jest taka, że gdy poda jej się rękę, jest bardzo groźna. Ten zespół trzeba cały czas trzymać w ryzach.

Aleksandra Jagieło: Nieoczekiwanie przegrałyśmy trzeci set, ale trzeba pamiętać, że po drugiej stronie siatki też stoją siatkarki. Z kolei my popełniłyśmy za dużo własnych błędów co się na nas zemściło.

Bank BPS Fakro Muszyna - Crvena Zvezda Belgrad 3:1 (25:20, 25:21, 23:25, 25:15)

Bank BPS Fakro: Milena Sadurek-Mikołajczyk, Aleksandra Jagieło, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Debby Stam-Pilon, Caroline Wensinks, Mariola Zenik (libero) oraz Klaudia Kaczorowska, Agnieszka Śrutowska, Kinga Kasprzak, Katarzyna Gajgał.

Crvena Zvezda: Jelena Blagojevic, Jovana Stevanovic, Ana Bjelica, Sanja Malagurski, Nadja Ninkovic, Bojana Zivkovic, Marta Valcic (libero) oraz Jadranka Budrovic, Jelena Maderevic, Ljubica Kecman.

Wyniki 4. kolejki i tabela grupy A:

Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna - Crvena Zvezda Belgrad 3:1 (25:20, 25:21, 23:25, 25:14)

Zariecze Odincowo - VakifGunes TTelekom Stambuł 2:3 (25:23, 18:25, 18:25, 25:22, 8:15)