Aneta Hołówek 17.12.2010

Stoch najlepszy w kwalifikacjach

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje przed konkursem Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu.
Kamil Stoch najlepszy w kwalifikacjach w EngelberguKamil Stoch najlepszy w kwalifikacjach w Engelbergufot.Tomasz Zimoch
  • Kamil Stoch o kwalifikacjach w Engelbergu

Poza Stochem i Adamem Małyszem, który jako zawodnik pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej nie musiał brać udziału w eliminacjach, do konkursu głównego awansował także Marcin Bachleda.

Kamil Stoch wygrał po skoku na odległość 132,5 metra, wyprzedzając Rosjanina Pawła Karelina i Czecha Jakuba Jandę. Marcin Bachleda zajął 21. miejsce (124 metry). Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus i Stefan Hula uplasowali się tuż za czołową czterdziestką, która weszła do konkursu.

Najdłuższy skok spośród zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować, oddał Adam Małysz, który wylądował na 133 metrze.

Próbę opuścili Szwajcar Simon Ammann i Austriak Andreas Kofler. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godz. 13.20.

Więcej informacji o Konkursie Pucharu Świata w Engelbergu na blogu Tomasza Zimocha "Moje 29 zdań" - http://www2.polskieradio.pl/29/