Aneta Hołówek 17.12.2010

Tylko jedna seria w Engelbergu

Z powodu intensywnych opadów śniegu odwołana została druga seria konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zwycięzcą konkursu został Austriak Thomas Morgenstern.
Thomas MorgensternThomas Morgensternfot.PAP/EPA

Jako ostateczne wyniki obowiązują rezultaty z pierwszej serii. Oznacza to, że Kamil Stoch zajął w zawodach 9., a Adam Małysz - 14. miejsce. Marcina Bachledę sklasyfikowano na 45. miejscu.

Wygrał Austriak Thomas Morgenstern, który skoczył 137 metrów. Drugie miejsce zajął jego rodak Andreas Kofler - 140 metrów, a trzecie - kolejny Austriak - Wolfgang Loitzl - 136 metrów.

Kamil Stoch, który wcześniej wygrał kwalifikacje, wylądował na 128. metrze. Adam Małysz poszybował na odległość 124,5 metra. Marcin Bachleda za skok na 116 metrów został sklasyfikowany na 45. miejscu.

W Engelbergu znów zaczął padać gęsty śnieg, w związku z czym postanowiono najpierw przesunąć finałową serię na godz. 14.45, potem na 15.00, a następnie ostatecznie zrezygnowano z jej przeprowadzania.

Dzisiejsze zawody zostały przeniesione z minionego weekendu z Harrachova, gdzie wobec problemów z pogodą nie rozegrano żadnego z dwóch zaplanowanych konkursów.

Wyniki 1. konkursu w Engelbergu (1. seria):

1. Thomas Morgenstern (Austria) 134,4 pkt (137,0 m)
2. Andreas Kofler (Austria) 132,2 (140,0)
3. Wolfgang Loitzl (Austria) 128,6 (136,0)
4. Matti Hautamaeki (Finlandia) 126,8 (130,0)
5. Martin Koch (Austria) 123,1 (133,5)
6. Simon Ammann (Szwajcaria) 121,7 (129,0)