Aneta Hołówek 18.12.2010

Małysz wreszcie na podium

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Trzecie miejsce zajął Fin Matti Hautamaeki.
Adam MałyszAdam Małyszfot. Tomasz Zimoch
  • Relacja Tomasza Zimocha z Engelberga
  • Rozmowa Tomasza Zimocha z Adamem Małyszem w Engelbergu
  • Podsumowanie konkursu w Engelbergu

Adam Małysz po pierwszej serii był na prowadzeniu. Nasz skoczek uzyskał 137 metrów i wyprzedzał Morgenterna oraz Hautamaekiego. W drugiej serii Polak nie skakał jednak jako ostatni, bowiem wyszedł na belkę przed Morgensternem. Małysz skoczył 135 metrów i objął prowadzenie. Zagrozić mu mógł tylko Austriak.

Thomas Morgenstern uzyskał pół metra więcej i wyprzedził Małysza o 2,2 pkt. Austriacki skoczek wygrał czwarte z rzędu zawody Pucharu Świata. Dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 525 punktów.

Drugi jest jego rodak Andreas Kofler, który ma 380 punktów. Na trzeciej pozycji znajduje się Fin Ville Larinto, który do tej pory uzbierał 321 punktów.

Adam Małysz awansował na szóste miejsce i ma w dorobku 230 punktów. Dzisiejsze zawody na 12. miejscu ukończył Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował szóste miejsce ze skokiem na odległość 131,5 m. Nasz reprezentant w drugiej serii uzyskał 125 metrów. 25. pozycję zajął Marcin Bachleda, który miał skoki na odległość 123,5 m i 125,5 m.

Po pierwszej serii odpadli Stefan Hula i Krzysztof Miętus. Pierwszy z nich skoczył 114 metrów, drugi uzyskał 107,5 m. W klasyfikacji generalnej Stoch jest na 16. miejscu - ma 86 punktów. Marcin Bachleda jest na 43. pozycji z sześcioma punktami. 48. jest Stefan Hula - ma dwa punkty.

Jutro w Engelbergu odbędzie się kolejny konkurs.