Paweł Gawlik 19.12.2010

Małysz znów na podium!

Doskonałe skoki polskich zawodników w szwajcarskim Engelbergu. Adam Małysz zajął 3. miejsce, Stefan Hula był 7., a Kamil Stoch zakończył zawody na 9. pozycji. Wygrał Andreas Kofler.
Adam MałyszAdam Małyszfot. PAP/EPA
  • Relacja Tomasza Zimocha z zawodów w Engelbergu
  • Rozmowa Tomasza Zimocha z Adamem Małyszem po konkursach w Engelbergu
  • Rozmowa Tomasza Zimocha z Stefanem Hulą po konkursach w Engelbergu
  • Tomasz Zimoch podsumowuje konkurs w Engelbergu w rozmowie z A.Małyszem

Drugie miejsce zajął rodak Koflera, lider klasyfikacji generalnej Thomas Morgenstern.

Konkurs w dużej mierze ustawiła zmienna pogoda. W pierwszej serii z powodu tylnego wiatru zawodnicy czołówki Pucharu Świata skakali słabo, niektórzy nawet nie awansowali do finałowej serii. Adam Małysz skakał przy wyjątkowo niekorzystnym wietrze. Uzyskał 119,5 m i zajmował 17. pozycję. Niezbyt dobry skok wyszedł również Kamilowi Stochowi, który po połowie konkursu był 21.

W drugiej serii wielu zawodników poprawiło swoje notowania. Tak też było z Adamem Małyszem, polski mistrz wylądował na 137 metrze.

Znaczący awans - z 22. miejsca na 9. - odnotował również Kamil Stoch, który skoczył 120,5 oraz 132 metry. Stefan Hula po pierwszej serii był czwarty (131,5 metra), w drugiej serii wylądował na 128 metrze i zajął ostatecznie 7. miejsce.

Stefan

Poza trzydziestką znaleźli się Dawid Kubacki (120 metrów) oraz Krzysztof Miętus, który skoczył 117 metrów. Zajęli oni odpowiednio - 32. i 39. miejsce.

Jedynym Polakiem, który w sesji kwalifikacyjnej nie wszedł do "50" był Marcin Bachleda. Skoczył 115 metrów, a do awansu zabrakło mu 0,6 punktu.