Aneta Hołówek 20.12.2010

Liga NFL - Raidersi zwyciężają dzięki Janikowskiemu

Sebastian Janikowski poprowadził zespół Oakland Raiders do siódmego zwycięstwa w obecnym sezonie ligi futbolu amerykańskiego NFL.

W niedzielę polski kicker (kopacz) zdobył 13 punktów w meczu na własnym stadionie z Denver Broncos 39:23.

Po raz kolejny 32-letni Janikowski był bezbłędny: uzyskał dziewięć punktów po uderzeniach z tzw. field goala (za 3 pkt) z odległości 49, 35 i 47 jardów (w przeliczeniu najtrudniejszą próbę miał z prawie 45 metrów; rekord życiowy wynosi około 56). Ponadto Polak cztery razy skutecznie podwyższał (za 1 pkt).

Niedzielne spotkanie było bardzo wyrównane, do przerwy remis 17:17, a po trzech kwartach gospodarze prowadzili różnicą tylko trzech "oczek" (23:20). Rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatniej odsłonie.

W rozgrywkach 2010/2011 Janikowski tylko raz, niemal dwa miesiące temu, zapisał na koncie więcej punktów - 15 przeciwko Seattle Seahawks (33:3).

W tabeli West American Football Conference zespół z Oakland, z bilansem gier 7-7, zajmuje trzecie miejsce. Prowadzi Kansas City Chiefs (9-5), przed San Diego Chargers (8-6). Ekipa Broncos wygrała tylko trzy z 14 meczów.