Paweł Gawlik 21.12.2010

Fenerbahce najlepsze na świecie. Skowrońska MVP

Zespół Fenerbahce Stambuł z Katarzyną Skowrońską-Dolatą w składzie pokonał 3:0 brazylijski Sollys Osasco w finale klubowych MŚ siatkarek.
Fenerbahce najlepsze na świecie. Skowrońska MVPfot. Wikipedia

W meczu o trzecie miejsce włoski Foppapedretti Volley Bergamo wygrał 3:1 (25:8, 23:25, 25:8, 25:15) z dominikańskim Miradorem.

Turniej o klubowe mistrzostwo świata kobiet został reaktywowany po szesnastu latach przerwy. O tytuł w Dausze rywalizowało sześć zespołów. Poprzednim zwycięzcą był brazylijski zespół Leites Nestle Jundiai.

Nagroda dla Skowrońskiej

Katarzyna Skowrońska-Dolata została wybrana najwartościowszą zawodniczką (MVP) turnieju o klubowe mistrzostwo świata siatkarek. Turniej rozgrywany w Katarze był niezwykle udany dla polskiej zawodniczki, która została najlepiej punktującą zawodniczką imprezy.