Paweł Gawlik 21.12.2010

Zwycięstwo na pożegnanie z pucharem

Na zakończenie rywalizacji w Pucharze Europy, w 6. kolejce grupy H koszykarze Anwilu Włocławek pokonali we własnej hali zespół Pepsi Caserta 81:71.
Emir MutapcicEmir Mutapcic fot. PAP/Tytus Żmijewski

Było to jedyne zwycięstwo włocławian w tych rozgrywkach. Wśród graczy Anwilu, mimo że był to mecz pożegnalny w rozgrywkach, od początku widać było skupienie i chęć walki. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry po obu stronach kosza.

Wśród przyjezdnych świetną formą błyszczał Timothy Bowers, który w pierwszej kwarcie zdobył dziewięć z czternastu punktów zespołu. Dzięki jego skutecznej grze na minutę przed końcem goście prowadzili 16:12. Znaczna poprawa obrony oraz kontrataki pozwoliły koszykarzom Anwilu zdobyć pięć punktów z rzędu i zakończyć pierwszą odsłonę meczu z jednopunktową przewagą.

Słabsza dla Anwilu okazała się przegrana 16:19 druga kwarta. Zawodnikom Anwilu brakowało skuteczności, a niemal wszystko trafiali goście. Grali na tyle skutecznie, że nie tylko odrobili straty, ale w połowie meczu wyszli na prowadzenie 35:33.

Wyrównana walka toczyła się przez kolejne sześć minut, po wznowieniu gry żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi. Dopiero skuteczne rzuty Darryla Thompsona i Andrzeja Pluty pozwoliły włocławianom odskoczyć na siedem punktów.

W ostatniej kwarcie koszykarze z Caserty dzięki skutecznym rzutom za trzy punkty doprowadzili nawet do remisu 63:63. W tym momencie ponownie twardy opór zaczęli stawiać podopieczni trenera Emira Mutapcicia. Skuteczną grę Anwil prowadził do samego końca i ostatecznie udało się włocławianom odnieść jedyne zwycięstwo w Pucharze Europy.