Marcin Nowak 24.12.2010

Cztery punkty Gortata w debiucie

Marcin Gortat zdobył cztery punkty w debiucie w Phoenix Suns. Nowy zespół polskiego koszykarza przegrał w czwartkowym meczu ligi NBA u siebie z Miami Heat 83:95.
Marcin GortatMarcin Gortatfot. East News
  • Marcin Gortat zadebiutował w Phoenix Suns
  • Gortatowi w USA najbardziej brakuje rodzinnej atmosfery
  • Marcin Gortat przyznaje, że będzie w Święta miał trochę czasu na odpoczynek
  • W przedświątecznej krzątaninie Marcin Gortat zajmuje się przede wszystkim przygotowywaniem prezentów
  • Gortat ocenia swój debiut w Phoenix Suns

Gortat, który jest trzecim Polakiem w ekipie "Słońc" (po Cezarym Trybańskim i Macieju Lampe), przebywał na parkiecie 18 minut. Trafił dwa z pięciu rzutów z gry oraz miał cztery zbiórki i stratę.

Zawodnicy z Phoenix rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, bowiem w pierwszej kwarcie prowadzili już 21:10. Później rywale systematycznie odrabiali straty, a po kwadransie wygrywali już 27:24. Zespół Heat nie oddał przewagi do ostatniej syreny.

Oprócz Gortata, wśród gospodarzy zadebiutował Mickael Pietrus. Obydwaj, a także Vince Carter, trafili do Suns przed tygodniem - na zasadzie wymiany - z Orlando Magic.

W czwartkowym meczu w Suns najskuteczniejszy był Jared Dudley - 33 pkt i 12 zbiórek. Steve Nash zanotował aż 18 asyst. Gości do zwycięstwa poprowadził LeBron James - 36 pkt.

Koszykarze Phoenix Suns ponieśli 15. porażkę w obecnym sezonie. Na koncie mają też 13 wygranych. Zajmują dziesiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Prowadzi San Antonio Spurs 25-4.

Marcin Gortat w rozmowie z IAR opowiedział też o swoich świątecznych planach. Jedyny Polak grający w NBA Święta Bożego Narodzenia spędzi w Stanach Zjednoczonycyh. Jak mówi, w USA najbardziej brakuje mu rodzinnej atmosfery.

Posłuchaj wypowiedzi Marcina Gortata w zakładce po prawej stronie.

4. Portland 15 14 .517
5. Minnesota 6 24 .200