Paweł Gawlik 26.12.2010

NBA: LeBron przyćmił Bryanta

Los Angeles Lakers, aktualni mistrzowie NBA, doznali dziewiątej porażki w sezonie. Tym razem przegrali u siebie z Miami Heat 80:96.
LeBron James (z lewej) i Kobe BryantLeBron James (z lewej) i Kobe Bryantfot. PAP/EPA

W Staples Center zawodnikiem numer jeden był lider drużyny z Florydy LeBron James, który popisał się hat trickiem. Zdobył 27 punktów oraz miał 11 zbiórek i 10 asyst. Po raz pierwszy w sezonie trafił aż pięć razy za trzy punkty. Dzielnie sekundował mu Chris Bosk - 24 punkty i 13 zbiórek. Wśród "Jeziorowców" Kobe Bryant podobnie jak Pau Gasol uzyskali po 17 punktów, natomiast Lamar Odom o trzy mniej.

Były klub Marcina Gortata przerwał koszykarzom Boston Celtics serię czternastu zwycięstw. Orlando Magic pokonali "Celtów" przed własną publicznością 86:78. Przewagę nad rywalami wypracowali sobie w pierwszej połowie, kiedy prowadzili różnicą dwunastu punktów. Do sukcesu przyczynili się głównie Brandon Bass (21 pkt) oraz Hedo Turkoglu (16). Najcelniej wśród pokonanych rzucali: Kevin Garnett (22) i Paul Pierce (18). Miami Heat z dorobkiem 23-9 są liderem Southeast Division. Goście (23-5) przewodzą w Atlantic Division.

Nadal dobrze spisuje się drugi zespół Atlantic Division, nowojorski Knicks. Tym razem w 18. wygranym meczu pokonali w Madison Square Garden lidera Central Division Chicago Bulls 103:95. Po 20 punktów dla gospodarzy zdobyli Amare Stoudamire i Raymond Felton, natomiast po 15 Wilson Chandler i Danilo Gallinari. Zawodnikiem numer 1 wśród "Byków" był z 26 punktami i 19 zbiórkami Carlos Boozer.

Osłabieni brakiem Carmelo Anthony'ego, któremu w środę zmarła siostra, Denver Nuggets przegrali wyjazdowe spotkanie z Oklahoma City Thunder 106:114. Pod jego nieobecność najwięcej punktów - 30 rzucił Chauncey Billups. Rekordem osobistym 44 pkt, w tym 21 w trzeciej kwarcie, popisał się czołowy zawodnik gospodarzy Kevin Durant.

W Oakland, tamtejsi Golden State Warriors nie dali szans Portland Trail Blazers wygrywając 109:102. Liderzy to: w gronie gospodarzy Monta Ellis - 39 pkt, a w zespole gości Wesley Matthews - 25 pkt.