Marcin Nowak 30.12.2010

Gortat gra, ale jego zespół przegrywa

Zespół Marcina Gortata, Phoenix Suns przegrali czwarty mecz z rzędu w lidze NBA. Tym razem ekipa z Arizony swoich pogromców znalazła z drużynie Philadelphia 76ers i uległa 110:123.
Marcin GortatMarcin Gortatfot. East News
  • Zespół Marcina Gortata, Phoenix Suns przegrali czwarty mecz z rzędu w lidze NBA

Marcin Gortat grał 35 minut. W tym czasie zdobył 13 punktów, zebrał sześć piłek i dwukrotnie zablokował rzuty rywali.

W zespole z Philadelphii na wyróżnienie zasłużył Jru Holday, który rzucił 25 punktów i miał 7 asyst. Ekipie z Phoenix nie pomogła natomiast świetna gra Steve'a Nasha, który zanotował double-double ( 23 punkty i 15 asyst). W zespole " Słońc" zadebiutował Vince Carter. Amerykański koszykarz 18 punktów, ale potrzebował do tego aż 20 rzutów z gry.

W innych spotkaniu ligi NBA Miami Heat wygrali z Houston Rockets 125:119. Bohaterem tego meczu był Dwyane Wade, który zdobył 45 punktów. 21 dołożył Chris Bosh, a 20. LeBron James. W zespole z Houston najskuteczniejszym zawodnikiem był Luis Scola, który rzucił 22 punkty.

Swój mecz wygrali mistrzowie NBA koszykarze Los Angeles Lakers. Podopieczni Phila Jacksona pokonali New Orlean Hornets 103:88. Tym razem najskuteczniejszym zawodnikiem Lakers był Lamar Odom- 24 punkty. Lider zespołu z Los Angeles Kobe Bryant rzucił 20. Taką samą zdobyczą punktową mógł się pochwalić najskuteczniejszy gracz New Orlean Hornets - Chris Paul.

Boston Celtics przegrali z Detroit Pistons 94:102. Jednak to nie porażka najbardziej zmartwiła trenera "Celtów" Doca Riversa. Urazu doznał Kevin Garnett. Skrzydłowy Celtics musiał opuścić boisko po niespełna 10 minutach gry. Nie wiadomo jak długo potrwa jego absencja. Najskuteczniejszym graczem Celtics w tym spotkaniu był był Paul Pierce - 33 punkty. W zespole Pistons na wyróżnienie zasłużył Tracy McGrady, który zdobył 21 punktów.

4. Portland 16 16 .500
5. Minnesota 8 25 .242