Aneta Hołówek 01.01.2011

Arsenal zwycięża z Fabiańskim w bramce

Piłkarze Arsenalu Londyn pokonali bez problemów na wyjeździe Birmingham City 3:0 w sobotnim meczu 21. kolejki angielskiej ekstraklasy. W bramce "Kanonierów" wystąpił Łukasz Fabiański.
Łukasz Fabiański, Arsenal LondynŁukasz Fabiański, Arsenal Londyn fot. PAP/EPA

Pierwszą bramkę dla Arsenalu zdobył w 13. minucie z rzutu wolnego wracający po kontuzji Robin van Persie (piłka otarła się jeszcze o mur piłkarzy Birmingham i zmieniła lot). Na 2:0 podwyższył strzałem z okolic linii pola karnego Samir Nasri, a wynik ustalił w 66. minucie Roger Johnson, który interweniował tak niefortunnie, że trafił do własnej bramki.
Fabiański spisał się bez zarzutu - w pierwszej połowie popisał się efektowną interwencją po rzucie wolnym rywali.

Mimo zwycięstwa "Kanonierzy" pozostali na trzecim miejscu w tabeli, bowiem wicelider Manchester City pokonał u siebie Blackpool 1:0 (po golu Adama Johnsona). Wynik mógł być bardziej okazały, ale w 36. minucie Argentyńczyk Carlos Tevez nie wykorzystał rzutu karnego.

Liderem Premier League pozostali piłkarze Manchesteru United, który pokonali na wyjeździe West Bromwich Albion 2:1. Bramki zwycięskiego zespołu - pod nieobecność chorego Holendra Edwina van der Sara - strzegł Tomasz Kuszczak.

Już w trzeciej minucie gola dla "Czerwonych diabłów" zdobył Wayne Rooney, ale w końcówce spotkania doznał kontuzji kostki, która prawdopodobnie wykluczy go z gry na dwa tygodnie.

W innym sobotnim meczu Liverpool w dość szczęśliwych okolicznościach wygrał u siebie z Boltonem 2:1. Zwycięską bramkę "The Reds" zdobyli w doliczonym czasie gry - jak pokazały telewizyjne powtórki, jej strzelec Joe Cole znajdował się na pozycji spalonej.
W niedzielę odbędą się dwa mecze: Chelsea - Aston Villa oraz Wigan Athletic - Newcastle United.